הוקרות


גליה גלגליה גל – מרצה/מנחה מטעם מכללת בית ברל ומורה לאמנות

כוכבה יקרה,

חוויתי מספר השתלמויות בהנחייתך הייחודית, שבבסיסה  אהבת האדם. בהנחיה שלך חווינו מהותה של תקשורת בין אישית ומשמעותה של אינטראקציה.  אפשרת לנו לפגוש את  עצמנו דרך "האחר" ולהבין שדיאלוג מתאפשר כשה"אגו" מונח בצד. ושרצון כוונה ואמונה – יוצרים מציאות מקדמת. במילותיך:  "המציאות נמצאת היכן שתשומת הלב שלנו נמצאת".

בהשתלמויותיך  הדגשת את פיתוח ההקשבה העמוקה לסביבה ולעולמינו הפנימי ואת ההקשבה והדיבור כבסיס לשינוי דפוסי תקשורת באינטראקציות שונות. הצגת בדרכים שונות את חשיבות הסיפור דרך משפטים כמו "במקום בו נשמע הסיפור האנושי הלב נפתח".  שלחת אותנו להקשיב ללב, לסיפור שדרכו אנו מחפשים פשר ומשמעות.

ולך, כוכב -ה

תודה על השלווה  שיש בך –Have ,
תודה על הגיוון, העושר והידע המעצים והתומך שהעברת –Do
ותודה על מי שאת, על הענווה והפשטות שבך, על האמפתיות ויכולת ההכלה שבך- Be.

במקצועיות שלך את מניעה לעשייה מתוך הבנה וראיית האופק . כפי שאומר ג'ואל ברקר "חזון ללא מעשה הינו רק חלום" .

בהערכה גדולה גליה גל

______________________________________________________________________

 כוכבית לנקריכוכבית לנקרי – חברת הנהלה בחטיבת ביניים

לפני שנה נפגשנו בפעם הראשונה, הגעתי אליך, מבולבלת, עם הרבה חומות של הגנה. כמעט ולא האמנתי בעצמי.

בפגישות בינינו, היית כמו המלאך השומר, פיית קסם עם שרביט, לימדת כלים, הקשבת, ייעצת ובעיקר היית אמיתית וכנה. עזרת לי לקלף את שכבות ההגנה, החזרת לי את האמון בעצמי. ואני, חיכיתי לכל מפגש בצימאון, ספרתי את הימים וחיכיתי ליום המפגש, כדי שאוכל לספר לך את שעברתי. כל מפגש אתך הוביל  אותי וקידם לעבר המטרה, בזכותך העזתי לצאת לדרך חדשה.

תודה לך אישה יקרה, על הליווי והתמיכה, האמונה, ההקשבה, הנתינה האין סופית, העזרה והכלים שציידת אותי לדרכי החדשה. בזכותך החזרתי לעצמי את עצמי. תודה. 


לאה אריכאדוקטור לאה אריכא

כ-40 שנה עסקתי בפעילות חינוכית במגוון תפקידים תוך שילוב פרויקטים בארץ ובעולם.

לצד הפיתוח האישי והמקצועי, פגשתי בך כוכבה

במפגשי השיח האישיים מחבקים ומעצימים,נרקם החלום הנוסף שלי, לימודי משפטים.

כוכבה, בכישורייך הרבים ובתעצומות הנפש שהתברכת בהם הענקת לי כוחות שממשיכים לאתגר אותי כל יום  מחדש. "איזוהי דרך ישרה שיבור לו האדם, כל שהיא תפארת לעושיה ותפארת לו מן האדם" (אבות ב' א').


שרון חיוןשרון חיון מנהלת בית ספר המתמיד רמת גן

החלום לנהל בי"ס החל לפני כ- 18 שנה. לאורך כל שנות עבודתי תכננתי ויישמתי את מסלול ההתפתחות המקצועית שלי כדי להגיע אל היעד הנכסף. בשנתיים האחרונות שמשתי כסגנית בי"ס "עתיד" בר"ג.

במסגרת תפקידי הכרתי אותך כוכבה, הובלת את קבוצת הסגנים בעיר. כבר בשנה הראשונה התרשמתי ממקצועיותך, מניסיונך הרב בהובלה והעצמה  של אנשים לעבר תפקידי ניהול  ומאישיותך המיוחדת.

מובן מאליו היה בעבורי לבחור בך כמאמנת אישית, ברגע שהחלטתי לגשת למכרזי ניהול. במהלך התהליך כולו העצמת אותי  תוך התייחסות מעמיקה לכל ההיבטים המקצועיים, הבינאישיים  והאישיותיים הנדרשים כדי  שאוכל לעבור מכרז זה.

אני חייבת לומר שבזכות הליווי שנתת לי, הצלחתי להציג את עצמי ולנסח בצורה מיטבית את דבריי. המכרז היה מוצלח הרגשתי בו נינוחה ובטוחה. הצלחתי להגשים את החלום, אני מנהלת בי"ס ה"מתמיד" ר"ג .


עמית בן לולועמית בן לולו – סגן מנהל הבית ספר הירוק בכפר סבא

… העושים במלאכה צריכים את הזרקור שיאיר את המשמעויות האמתיות וההתבוננות הרחבה. וזה בדיוק מה שעשית וזה גם מה שלקחתי ממך. הניתוח המקצועי שלך לאחר כל מפגש השאיר בי תובנות שילוו אותי לכל אורך תפקידי,

יש בי הערכה מאוד גדולה ליכולת שלך להכיל תסכולים של האדם או הקבוצה מולך  ולנווט אותם למקום של תובנה ועשייה. זה משהו שמאוד השפיע עליי לטובה .

מהמפגשים אתך למדתי על עצמי, תגובותיי שונות, יכולותיי הניהוליות השתפרו ובעיקר אני בוגר יותר ומשמעותי יותר…


 מיקי מנטשמיקי מנטש -רכזת  צוות התרפיסטיות במתי"א רמת –גן– תרפיסטית במוסיקה ומדריכה

ברצוני לתת את המלצתי להשתלמות נדירה ומיוחדת שנערכה לצוות הפארה-רפואי במתי"א רמת גן. הצוות כלל מרפאות בעיסוק, תרפיסטיות בהבעה ויצירה וקלינאיות תקשורת.

מטרת ההשתלמות הייתה העצמת הצוות הטיפולי. חיזוק העבודה הבין צוותית והעמקת מהותו של המטפל כאדם וכדמות טיפולית מקצועית.

מנחת הקבוצה כוכבה שניידר, הצליחה לגבש קבוצה עובדת תוך כדי לימוד עמיתים בדרך של התנסות חוויתית ויצירתית.

באמצעות מעגלי קשב, בשימוש באמצעי יצירה ואמנות, בשיח, דמיון ותנועה- קבלו המשתתפות כלים להיות בנוכחות, בבחירה ובהשפעה.

ההכרות בין חברי הצוות העמיקה. נוצר אמון וכבוד הדדי.

המשתתפות דווחו על שינויים ביכולת העבודה כצוות קולגיאלי. על שיפור בשיח בין הצוותים. על שיפור בקשב הפנימי ועל טרנספורמציה ממקום של התנסות למקום של יישומים בשטח.

מקצועיות המנחה, נועם הליכותיה, והקשבתה המרבית לצרכי הקבוצה ומטרותיה, תרמו רבות לחיזוק הצוות שלנו ולגיבושו.

אני ממליצה בחום על כוכבה שניידר וסמוכה ובטוחה שעבודתה הברוכה תתרום  להשבחת איכות העבודה של כל יחיד וקבוצה.


מיכל גלברמיכל גלבר – מנהלת בית ספר יגאל אלון  – נתניה

…אני רוצה לציין את הערכתי אליך. את בהחלט מהווה ציון דרך עבורי, ומקור להשראה.

אני שמחה שזכיתי לעבור אצלך הכוונה והשתלמות וללמוד ממך רבות.

יכולת ההקשבה שלך, הגמישות והידע שחלקת אתנו תרמו רבות לתפקודי בתפקיד…

 


אריאל שריגדוקטור אריאל שריג – בעבר מנהל ביה"ס להכשרת מנהלים בבית ברל 

ברצוני לציין שבשבוע שעבר הסתיים המחזור השלישי של תכנית המנהלים במכללה. היה לי הכבוד והעונג לעמוד בראש תכנית זו למשך שנתיים ולעבוד בשיתוף עם אנשים יקרים ומקצועיים שהפכו את תהליך הלמידה וההוראה למשמעותי ומלמד. רבים לקחו חלק במהלך השנתיים הללו בפיתוח ויישום תכנית הלימודים וברצוני להודות לכל אחת ואחד שלקחו חלק ותרמו להצלחת התכנית (ואכן ההצלחה היתה גדולה!). ארצה להודות במיוחד לצוות המוביל של התכנית שכלל את שרה פרג, איל שאול וכוכבה שניידר שקשה לתאר במלים את איכותם המקצועית והאנושית.


סיגל אלדדסיגל אלדד – ייעוץ וליווי הורים לתלמידים בעלי לקויות למידה  

לך כוכבה, "מורה טובה מורה לחיים"- מודה לך על המתנות הנפלאות שנתת לי לחיים ועזרת לי להוציא מעצמי את תמצית ומהות הכוח בחיים. ראיית הטוב-אין מתנה גדולה מזו ! ובזכותך , אני מרגישה נפלא עם עצמי ומרגישה שהחשיבה הזו מוקרנת ממני כמו אדוות גלים, ומקווה שאכן הסובבים אותי חשים בכך, ואם לא עכשיו האדוות וודאי יגיעו אליהם מתי שהוא. באהבה גדולה והערכה רבה.

אני באמת מרגישה שאני חבה לך המון- על כך שהצלחת לאזן את הראיה שלי ולהוביל אותי לכך שאהיה מונעת מתוך רגשות חיוביים- מתוך כוח האהבה- מתוך חשיבה חיובית וראיית הטוב. מתוך תגובותייך אליי ובכלל מדרך התנהלותך למדתי על חשיבות ההקשבה. העליתי למודעות ושמתי לי למטרה לראות דברים בהעדר שיפוטיות וביקורת , ממקום יותר חיובי, גיליתי את ההקשבה, הסבלנות, את האחר. שאלתי שאלות והקשבתי בקשב רב לתשובות, ניסיתי להבין את קו המחשבה, פיניתי לי את המקום וחידדתי לי היטב "שאין אמת אחת". 


יסמין 

כוכבה יקרה, המפגשים אתך היו עבורי קפיצת מדרגה מאד משמעותית. הצלחתי להשתחרר משיפוטיות וביקורת כלפי עצמי, שרק מקשה עלי לחוות את החיים כפי שהם. זו הייתה חוויה מדהימה. קיבלתי שפע של מתנות לכל החיים. המפגשים אתך אפשרו לי להאמין בעצמי, לסמוך על היכולות שלי ולהיות פחות תלותית בהערות של הסביבה ולהעצים את בטחוני העצמי מבחינה אישית, לעזור לי להבין האם באמת יש לי חסרים שונים, כיצד ניתן להתמודד עימם ולגבור עליהם ומהם הכלים לעשות זאת. הבנתי מהן הציפיות שלי מעצמי, הדרישות שלי מעצמי ולא של אחרים, להימנע מלהתעסק בריצוי חברתי. האימון סייע לי למצוא את הכוחות הפנימיים שלי ואת הכלים גם לחיות יותר בשלום עם עצמי ללא רגשות אשם. לעזור לעצמי להאמין בעצמי יותר ולהיות אחראית לתוצאות. כל מפגש איתך היה מרתק ומעודד יותר ועם הרבה תובנות חדשות ונכונות. תודה!"


דליה – מורה מהרצליה

ראשית אני רוצה להודות לך על הקורס המדהים .אין מילים בפי…פשוט כך .קצר ענייני בעל עוצמה בלתי רגילה .אני כל כך שמחה שבחרתי להשתתף בקורס . עדיין אין יום ואין שעה שאני לא עוסקת במחשבות של דברים לשנות חוזרת ומספרת מידי יום לסובבים אותי מה היה בקורס עד כמה שניתן. החקירה הפנימית הזאת אפשרה לי לפגוש ולהבין מזווית אחרת לחלוטין את המחשבות המוכרות לי ולשנות את הדרך בה אני רואה את עצמי , את הסובבים אותי ואת חיי בכלל. בעזרת העבודה עם המשתתפים בקורס ובעזרת התדרוך המדהים שלך חוויתי מהפך רדיקאלי בהתמודדות עם סוגיות שונות ומגוונות התרגילים שנתת הם בעלי עוצמה מחוללי שינוי אין ספק תודה לך על הכל יישר כוח.


רוית מטפלת במתיא רמת גן

אני מודה על שזכיתי להיקרות בדרכך ולפגוש אותך ולהיות מועצמת על-ידך בתהליך ובמסע שאני עוברת. תודה רבה לך על החוכמה, על האכפתיות, על החום ועל האהבה הרבה שאת מעניקה מעצם היות את, לכל אדם ובכל זמן, חוזקתי על-ידך פעמים רבות ועל כך שוב ומכל הלב – תודה רבה.


קרן מגבעתיים

…אחד הדברים החשובים ביותר שלמדתי, הוא החשיבות הגדולה של לשאול את השאלה מכיוון שונה, לשאול שאלה נכונה ומקדמת, לנסות לראות כל סיפור ממספר זוויות שונות ולבחור את הזווית שתקדם את הארגון ואותי בצורה האיכותית ביותר. ועל כך תודה רבה!


נחמה בן דויד סגנית מנהלת בית ספר רעות פ"ת

…תודה על הרגישות, טוב העין, הבינה וההתבוננות. על ההתהלכות וההובלה מתוך ענווה שלא מקהה את העוצמות, העומק והדיוק.

לומדת ממך רבות ושמחה על הזכות להכיר ולקחת חלק במפגשים

 ומעריכה…


לקוחה שלי – בעבר מנהלת אגף חינוך בצפון הארץ  

הכאב שהוצאתי אצלך אתמול, היה חייב לצאת ממני כדי שסוף סוף אשתחרר ממנו.

כי לעמיתים שלי לא יכולתי לספר ולשתף, כי היו מתחילים לבחון כל התנהלות שלי וכל מילה, או היסוס.

מי שמכיר אותי מקודם, אוהב אותי ומתקשה לקבל עלי דברים כואבים.

ואת, היית בשבילי מעין נקז ענק, שניקז ממני טונות של כל הצער והכאב, והפחד, אולי ממה יהיה… אולי ממי אני… אולי ממי שאני עוד יכולה להיות (הגדולה שאני…)  את לא פחדת. הקשבת – אבל לא טולטלת ממני. התייחסת ברצינות, אבל ניסית לבחון את נקודות האור שעוד מנצנצות שם במערכת החלודה הזו.

והבוקר קמתי באנרגיה חדשה לחלוטין.

לא תאמיני איך ניהלתי היום את המפגשים שלי.

הייתי אנרגטית, בוטחת, נועזת, מעיזה להיעמד "אל מול" והתוצאות שקיבלתי היו בהתאם.

נכנסתי (בעקבות שפרקתי אצלך) לדמות המנהלת, וחבל על הזמן. בגוף אני מרגישה את הנחישות שלי.

אני מוצאת עצמי מפסיקה לרחם על עצמי, ונכנסת רק למחשבות של "אז מה כן!!!", "איך אעשה מה שאני רוצה וחושבת שנכון לי להיות.

כוכבה, מעולם לא הייתי נוכחת במהפך כמו שחוויתי היום רק במהלך לילה אחד.

הייתי הרגע בישיבה שבה באנרגיה של פינג פונג חזק ומדויק של הידברות וקבלת החלטות, ומצאתי עצמי מגיבה בקצב הנכון, במהירות המחשבה הנכונה, וביכולת להגדיר את רצונותיי – כמו שהיה בימי הניהול הטובים שלי.

ווווואו כמה אני אוהבת אותך על מה שאת בעבורי….

מהשמיים מנחים אותי להגיע אליך בצמתים החשובים באמת.

אני יודעת שלא יכולתי להמשיך את הרחמים העצמיים הללו עוד רגע אחד נוסף, כי המנהלים שתחתיי היו מתחילים לעשות ממני חוכא ואיטלולה והם היו צודקים בזה.

תודה ענקית.

את יכולה לעבור לגור בסמוך אלי? אני צריכה אותך קרוב קרוב…. אל תוותרי לי לעולם.


יעל – מנהלת תחום מהרצליה

אני מודה לך על המילים החמות, התומכות והכל כך מחבקות, המאמינות ובעיקר האנושיות, אני מודה לך על "הצידה לדרך" שהענקת לי, שתיתי את דברייך בצמא, לא מאפשרת מדבר לחמוק, מבלי לחשוב עליו לעומק. יכולת הנתינה שלך מעוררת התפעלות, במיוחד כאשר היא באה לידי ביטוי בטבעיות מוחלטת. תודה על המקום שאפשרת לי להיות בו (חייבת להודות שכאשר התפרקתי קצת, הפתעתי את עצמי, בהתחשב בפורום שהייתי בו). אני חוששת שכל המילים הללו מחווירות לעומת ההרגשה שקיימת בי בעוצמה כה רבה. אני בטוחה שסביבתך נהנית ממך, בכל סביבה אשר תהייה. תודה, תודה ושוב תודה…. "


יבגניה דרניסיבגניה דרניס מנהלת גן -רמת השרון

עבדתי כגננת ברמת השרון יותר מ-20 שנה. השתלמתי בכל ההשתלמויות שהומלצו לי במשרד החינוך. למדתי דברים חדשים, הכנתי עבודות, שמחתי לקבל ציונים גבוהים, אבל ההשתלמות הנוכחת פתחה לי חלון הזדמנויות חדש, כוכבה הנחתה אותנו בתהליך של ליווי יזמות שאפשר לצאת לדרך באופן מיטבי. כל סדנא הייתה  מאוד מעניינת ומאתגרת, ולא  מדובר בעוד הרצאה שגרתית. מדובר במידע וחוויה שמתברגים לחיים והופכים למציאות,  מדיבורים למעשים.

הרוגע, הסובלות, והנתינה  של המנחה כוכבה, הרצון תמיד לעזור וההשקעה המקצועיות גרמו לי לרצון אדיר להצליח.  בתקופת תהליך היזמות.  כוכבה הקדישה המון זמן לפגישות אישיות והיכרות אישית עם כל אחת מאתנו. המפגשים האישיים נתנו לי תחושת  ביטחון, קרבה, תמיכה, ואמפתיה.